Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zakończyliśmy "Barwne wakacje z SOWA"

1920 wspólnie spędzonych minut na 16 różnych warsztatach i pokazach, 510 osób, eksperymentowanie, wiedza, kreatywność i świetna zabawa podczas akcji "Lato w mieście 2023"

"Barwne wakacje z SOWA Racibórz" trwały od 4 lipca do 24 sierpnia. Warsztaty prowadzone były w ramacj akcji "Lato w mieście 2023". Zajęcia dedykowane były dzieciom w wieku szkolnym i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

W sumie odbyło się 16 warsztatów o różnej tematyce oraz pokaz naukowy z użyciem ciekłego azotu i suchego lodu. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję doświadczać i eksperymentować, wykazywać się kreatywnością, zdobywać wiedzę i świetnie się bawić.

 

Łącznie w zajęciach uczestniczyło 510 osób.

 

Swój wkład w organizację warsztatów mieli też nasi partnerzy: dr Gabriela Kryk i Koło Naukowe Pedagogów z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji, dr hab. Dariusz Kajewski z Uniwersytetu Śląskiego, Sebastian Meller oraz Akademia Zoo - Mar.

 

SOWA ogłosiła również dwa wakacyjne konkursy:

  • "Recyklingowa SOWA", w którym zadaniem było wykonanie figury 3D sowy z materiałów z recyklingu, techniką dowolną;

  • na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę zajęć; każde dziecko, które zapisało się na zajęcia organizowane przez SOWĘ otrzymało indeks, do którego zbierało pieczątki za udział w poszczególnych zajęciach; dla osób, które wykazały się największą liczbą pieczątek przewidziano nagrody.

 

Rozstrzygnięcie konkursów wkrótce.

 

 

Akcja "Lato w mieście 2023" sfinansowana została ze środków Urzędu Miasta Racibórz oraz środków własnych Muzeum w Raciborzu.