Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nauka dla Ciebie w domu

Zapraszamy do zapisów dorosłych: rodziców, opiekunów, edukatorów, pedagogów.

Nauka dla Ciebie w domu - bezpłatne warsztaty pedagogiczne w Raciborzu

 

Już w sobotę 24 czerwca w SOWA Racibórz (dział Innowacji Muzeum w Raciborzu) odbędą się bezpłatne warsztaty pedagogiczne w ramach programu "Nauka dla Ciebie           w domu" - jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwa "Nauka dla Ciebie". Warsztaty skierowane są do dorosłych: rodziców, opiekunów, edukatorów, pedagogów i dotyczą towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych. W dwóch warsztatach łącznie udział weźmie 40 osób. Po zakończeniu zajęć przedstawiciele rodzin, pedagodzy, edukatorzy otrzymają zestaw do wspólnego eksperymentowania z najmłodszymi.

 

W trakcie warsztatów uczestnicy pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoja wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

 

Zestaw "Nauka dla Ciebie w domu" zawiera nie tylko karty z propozycjami eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dorosłym konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

 

Warsztaty "Nauka dla Ciebie w domu" w ubiegłym roku opuściły siedzibę Centrum Nauki Kopernik i wyjechały po raz pierwszy w Polskę. Projekt okazał się wielkim sukcesem. Ośmiu edukatorów z Centrum Nauki Kopernik, zaangażowanych w program, przejechało łącznie 6118 km. Od 6 sierpnia do 29 października 2022 roku odwiedziło 10 miejscowości w czterech województwach - w zachodniopomorskim, łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim. 

W bezpłatnych warsztatach łącznie wzięło udział 200 rodzin. W tegorocznej edycji liczba warsztatów i uczestników biorących w nich udział ulegnie podwojeniu. I tak projekt "Nauka dla Ciebie w domu" będzie obecny w 20 miejscowościach i weźmie w nim udział 400 osób.

 

Zapisy na warsztaty przyjmujemy pod nr. tel. 798 386 894 lub osobiście w kasie SOWA do 20.06.2023 (wtorek), liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.