Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zakończyliśmy Kosmiczne wakacje z SOWĄ

16 różnych zajęć, 441 uczestników i cała masa wiedzy, zabawy i kosmicznych eksperymentów. Tak było podczas tegorocznej akcji "Lato w mieście" 

W dniach od 5 lipca do 25 sierpnia 2022 r. Dział Innowacji Muzeum w Raciborzu, koordynujący inicjatywę SOWA, przeprowadził cykl zajęć dedykowanych dzieciom, które w tym czasie miały wakacje. Zajęcia były bezpłatne i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zgodnie z planem odbyło się 16 różnorodnych zajęć, podczas których dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność, zdobywały wiedzę, ale także wykonywały zadania sprawnościowe. W sumie w zajęciach wzięło udział 441 osób.

Partnerami, którzy zaangażowani byli w organizację poszczególnych zajęć byli: Koło Naukowe Pedagogów z PWSZ, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Arboretum Bramy Morawskiej, Powiatowe Centrum Sportu oraz pan Roman Bugla.

Na czas wakacji SOWA ogłosiła dwa konkursy:

- pierwszy na wakacyjne zdjęcie z SOWĄ, do którego zgłoszonych zostało 9 fotografii, z czego trzy z największą ilością „lajków” na profilu społecznościowym Facebook zostały nagrodzone;

- drugi na najaktywniejszego uczestnika i uczestniczkę zajęć; zabawa polegała na tym, aby do specjalnie na ten cel przygotowanego indeksu dzieci zbierały pieczątki za każdym razem gdy przyjdą na zajęcia. Wśród dziewczynek konkurs wygrała Martyna Olchawa, która uzbierała 13 pieczątek, natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Szymon Szpakowski, u którego w indeksie nazbierało się 14 pieczątek.

Zwycięzcy obu konkursów otrzymali nagrody rzeczowe oraz gadżety.

Akcja "Lato w mieście" sfinansowana została ze środków Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Racibórz oraz środków własnych Muzeum w Raciborzu